Také se přestáváte orientovat v množství cenově dostupných testů na COVID-19?

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného samotestu, máme pro vás tip!

Antigenní test DIAGNOS s koloidním zlatem vám zaručí vysokou citlivost, specifitu, přesnost a také rychlý výsledek za skvělou cenu a ve výhodném balení.

 

Jak vybírat testy na COVID-19

Při nákupu samotestu na COVID-19 je důležité se zaměřit nejen na cenu, ale také na citlivost, specificitu a přesnost dáného testu. Není přitom nutné studovat, jak celý proces testování funguje – stručně jde o reakci protilátkového antigenu v kombinaci s imunochromatografickou analýzou za pomoci koloidního zlata.

Každý test totiž obsahuje údaje o citlivosti a specifitě vyjádřené v procentech a na ty je nutné se zaměřit.

A co jednotlivé termíny vlastně znamenají?

  • Citlivost (Senzitivita)

Vyjadřuje, jaký podíl ze skutečně pozitivních vzorků test vyhodnotí jako pozitivní.

  • Specifita

Značí, jaký podíl ze skutečně negativních vzorků test vyhodnotí jako negativní.

 

Čím vyšší citlivost a specifita, tím kvalitnější a přesnější test je.

Bohužel i český trh během pandemie zaplavily desítky testů různé, mnohdy nedostačující, kvality. Výběrem kvalitního testu tak můžete minimalizovat riziko nesprávného vyhodnocení.

DIAGNOS – spolehlivý antigenní test s výsledkem do 10 minut

Antigenní testy s koloidním zlatem od společnosti DIAGNOS nabízí maximální citlivost (98, 10 %), specifitu (100 %) a rychlost ( 10 až 15 minut) testování za příjemnou cenu. Vysoká přesnost pak umožňuje komfortní a bezpečné samotestování i z přední části nosu – testování z nosohltanu je vhodnější přenechat odborníkům.

Každé balení testu DIAGNOS obsahuje testovací desku, pufr s roztokem, zkumavku, kapací nástavec na zkumavku, tyčinku na výtěr z nosu a detailní návod v češtině, s nímž testování zvládnete hravě sami.

Covid test DIAGNOS patří mezi testy oficiálně schválené Ministerstvem zdravotnictví, na které mohou firmy a živnostníci ještě stále čerpat finanční příspěvek (do 30.6.2021).