Nová vlna rozvolňování přináší další aktualizaci vládních opatření, která se dotýkají mnoha oblastí - kulturních akcí, dětských táborů, návštěvy kina nebo povinné karantény. V tomto článku si shrneme nejdůležitější změny a přidáme několik tipů, jak vybrat ochranné pomůcky a jak je to aktuálně s testováním na Covid.

Opatření proti koronaviru – platná od července 2021

  • maximální počet účastníků na kulturních akcích se zvyšuje na 5000 venku a 2000 uvnitř, přičemž kapacita může být naplněna až na 75 %,
  • kapacita bazénů a wellness center se zvyšuje na 75 %,
  • v kinech je možné konzumovat jídlo a nápoje přímo v hledišti,
  • živá hudba je povolena, avšak i nadále bez tance,
  • kadeřníci, manikéři, kosmetičky apod. nemusí vést evidenci zákazníků a mohou obsloužit více než 1 zákazníka ve stejný čas.

 

Úplný přehled aktuálně platných opatření najdete na oficiálním COVID portále.

Respirátory, dezinfekce i samotesty s námi zůstanou i o prázdninách

Samotestování s pomocí antigenního testu lze i nadále využít pro návštěvu kadeřníka či restauračního zařízení, a to jako alternativu dalších způsobů prokázání bezinfekčnosti – očkování, PCR test, prodělání nemoci apod.

Samotest na covid se doporučuje také jako prevence - například před návštěvou starších příbuzných, kteří ještě nemají obě dávky očkování, na setkání s přáteli či rodinou ve větším počtu účastníků nebo v rámci pracovních schůzek.

I vzhledem k různým mutacím koronaviru je zkrátka dobré mít se nadále na pozoru.

 

Nezapomínejte proto především na pravidelnou a důkladnou hygienu rukou, k čemuž vám skvěle poslouží naše antibakteriální ubrousky nebo sanitární gely do kapsy.